NY ADGANGSKODE

Indtast din e-mail, for at få tilsendt en ny adgangskode.

E-mail addressen kunne ikke findes
MENU

Resultater

Pokal

I menuen til venstre kan du se resultaterne fra de seneste års Skole-OL Atletik-finaler samt rekorderne for de enkelte discipliner.

Lokalstævneresultater 2017

Skole OL Atletik finder du her.

Skole OL Bueskydning finder du her: http://bueskydningdanmark.dk/skole-ol-bueskydning-2017/

Skole OL Roning finder du her: https://roning.dk/nyheder/hvem-skal-med-til-skole-ol-finalen/

Skole OL Svømning finder du her: http://www.svoem.org/Aktuelt/Nyheder/Nyhed/?id=6339

 

Resultater Finale 2017 – Atletik

Samlet pointstilling:

Finale 4. klasse
Finale 5. klasse
Finale 6. klasse
Finale 7. klasse

Individuelle resultater:

Finale 4. klasse
Finale 5. klasse
Finale 6. klasse
Finale 7. klasse

 

Resultater Finale 2017 – Bueskydning

5. Klasse:
1. Simon, Ikast-Østre skole, 5.b
2. Magnus, Lykkegårdskolen, 5.a
3. Enes, Fjordskolen afd byskolen, 5.a

Vinder af Klassekonkurrencen: Thorning skole, 5.a

6. Klasse:
1. Alexander, Skovvangskolen, 6.b
2. Jakob, Tre Ege Skole, 6.a
3. Victoria, Skovvangskolen, 6.a

Vinder af klassekonkurrencen: Tre Ege Skole, 6.a

 

Resultater Finale 2017 – Roning

6. klasse – A Finalen:

  1. 6.a Bremdal Skole 14:01.1
  2. 6.a Ulfborg Skole 14:12.5
  3. 6.kl. Anna Trolles Skole 14:13.0
  4. 6.d Niels Steensens Gymnasium 14:50.3
  5. 6.b Vemmedrupskolen 14:57.8
  6. 6.a Hvidebækskolen 15:03.7
  7. 6.a Rolf Krake Skolen 15:09.1
  8. 6.kl. Nybøl Skole 15:17.6

6. klasse – B Finalen

  1. 6.y Aura Skolen 15:17.6
  2. 6.a Østre Skole 15:21.4
  3. 6.b Mejrup Skole 15:27.6
  4. 6.a Vemmedrupskolen 15:35.2
  5. 6.b Alkjærskolen 15:39.2
  6. 6.c Stengård Skole 15:41.2
  7. 6.b Lillebæltskolen 15:54.9
  8. 6.a Hadsund Skole 16:10.2

7. klasse – A Finalen

  1. 7.a Hvidebækskolen 13:01.4
  2. 7.c fra Ulkebøl Skole 13:03.7
  3. 7.a fra Skelbæk Friskole 13:15.1
  4. 7.b fra Hotherskolen 13:25.3
  5. 7.a fra Hadsund Skole 13:55.5
  6. 7.b fra Vemmedrupskolen 13:57.9
  7. 7.kl. fra Gladsaxe Privatskole 14:08.6
  8. 7.a fra Thyregod skole 14:09.3

7. klasse – B Finalen

  1. 7.a fra Vemmedrupskolen 13:54.8
  2. 7.b fra Hotherskolen 14:02.5
  3. 7.b fra Hadsund Skole 14:05.7
  4. 7.b fra Langhøj Skolen 14:35.3
  5. 7.kl. fra Stevns Friskole 14:36.1
  6. 7.b fra Virum Skole 14:43.4
  7. 7.b fra Thyregod Skole 14:53.6
  8. 7.a Anna Trolles Skole 14:54.2

 

Resultater Finale 2017 – Svømning

Vinderne af Klassen Svømmer Langt til Skole OL:

4. klasser:

1.    Pladsen – Skanderborg Real Skolen
2.    Pladsen – Egholm Skole
3.    Pladsen – Køge Private Realskole

Heppekonkurrence: Bavnehøj Skole

5. klasser:

1.    Pladsen – Bankagerskolen
2.    Pladsen – Ådalsskolen
3.    Pladsen – Køge Private Realskole

Heppekonkurrencen: Stubbæk Skole

 

PRÆSENTERES I SAMARBEJDE MED